W jaki sposób wypolerować lakier na naszym samochodzie?

Renowacja lakieru w naszym samochodzie może z pewnością przywrócić auto blask, sprawi iż będzie ono wyglądało dużo młodziej, jeżeli zauważamy iż nasz lakier jest mocno zszarzały, zmienia swój odcień, wówczas możemy wykonać polerowanie lakieru.

Na lakierze pojazdu pojawiają się różnego rodzaju odpryski, zarysowania, wgłębienia które powstają w trakcie użytkowania naszego auta, dlatego też lakier nie błyszczy się tak jak wcześniej, często widzimy na nim charakterystyczne mikroskopijne rysy, które sprawiają iż lakier wydaje się być matowy.

W jaki sposób wypolerować lakier na naszym samochodzie?

Nakładki do ostatniej fazy polerowania flexipads mikrofibra

Naturalnie wpływ na to ma wiele różnych czynników, mogą być różnego rodzaju odpryski spowodowane przez przykładowo grat, różnego rodzaju kamienie, które mogą wyskoczyć pod koła, z pewnością same warunki atmosferyczne takie jak deszcz śnieg również nie wpływają dobrze na stan naszego lakieru, także niewłaściwe mycie, niewłaściwą gąbką czy też materiałem który może pozostawać mikrorysy, powoduje iż nasz lakier nie będzie wyglądał dobrze tak jak po opuszczeniu fabryki.

Dlatego też można wykorzystać różnego rodzaju maszyny do polerowania, są to oscylatory, na którym nakładamy elastyczne nakładki polerskie, które będą umożliwiały polerowanie naszego pojazdu. Warto pamiętać iż często lakier posiada różnego rodzaju kształty, dlatego też będziemy chcieli dokładnie dotrzeć do wszystkich miejsc, więc tego rodzaju nakładki powinny być odpowiednio elastyczne. Naturalnie mogą zostać one wykonane z różnych materiałów, może być to tworzywo sztuczne, pewne rodzaje gumy, wełna czy też mikrofibra. Wszystko w zależności od tego na jakim etapie polerowania będziemy.

W przypadku kiedy prowadzimy już ostatnie etapy polerowania naszego lakieru, możemy wybrać flexipads mikrofibra, jest to delikatny materiał, dzięki któremu nie będziemy już zdzierali lakieru, jednak będziemy delikatnie polerowali, wówczas uzyskamy już ostateczny efekt na naszym lakierze. Z pewnością warto po ostatecznym polerowaniu przetrzeć nasz lakier odpowiednią ścierką, z latarką dokonać inspekcji sprawdzić czy polerowanie przyniosło pożądany efekt.