Tani oczyszczacz powietrza

Niektóre osoby doświadczają problemów z oddychaniem w miesiącach letnich, gdy jest gorąco, a powietrze zawiera więcej alergenów.

Klimatyzatory i wentylatory mogą cyrkulować suche powietrze w pomieszczeniu, a klimatyzatory dodatkowo usuwają wilgoć z powietrza. Nawilżacz lub oczyszczacz powietrza może być korzystny w tym sezonie. Jednak ludzie częściej korzystają z nawilżacza w zimnych miesiącach, kiedy zimne powietrze podrażnia płuca, nos i usta. Ponadto niektóre rodzaje centralnego ogrzewania mogą wysuszyć powietrze w pomieszczeniu. Oprócz tego, co oczyszczacz powietrza ma filtrować, konieczne jest zwrócenie uwagi na wytyczne dotyczące wielkości pomieszczenia. Bardziej przystępne cenowo urządzenia zazwyczaj mogą obsłużyć tylko jeden pokój naraz, czasem tylko małą sypialnię. Jasną stroną jest to, że jednostki te można łatwo przenosić z pokoju do pokoju, aby oczyścić różne obszary domu. Ale jeśli chcesz filtrować powietrze w bardziej otwartym obszarze, prawdopodobnie będziesz musiał spojrzeć na większe, droższe urządzenia lub system obejmujący cały dom. Filtry muszą być regularnie czyszczone lub wymieniane, w przeciwnym razie moc oczyszczania urządzenia zostanie znacznie zmniejszona. Jeśli Twój model nie jest wyposażony w filtr nadający się do prania, uwzględnij dodatkowy koszt wymiany przez cały okres użytkowania urządzenia.

Niektóre filtry nadają się do wielokrotnego użytku i można je prać, ale wymagają one drobiazgowej konserwacji, więc zwykle nie można ich znaleźć w najbardziej skutecznych oczyszczaczach powietrza. Filtry wielokrotnego użytku są na ogół lepsze w usuwaniu większych cząstek z powietrza, takich jak roztocza i pyłki. Na rynku znajdziesz również filtry UV (światło ultrafioletowe), które często niszczą zanieczyszczenia biologiczne, takie jak pleśń lub bakterie, ale wiele z nich wymaga większej mocy i większej ekspozycji, aby były skuteczne, nie wspominając o tym, że niektóre bakterie są odporne na promieniowanie UV. Zazwyczaj oczyszczacz Airfree składa się z filtra lub wielu filtrów i wentylatora, który zasysa i cyrkuluje powietrze. Częstotliwość wymiany filtrów zależy od typu oczyszczacza i sposobu użytkowania.