Sprawy rodzinne w sądzie

Ilość spraw rodzinnych w sądzie systematycznie rośnie. Wiele osób się rozwodzi i myślą, że to już koniec ich problemów, ale często to dopiero początek. Często sam rozwód kosztuje nas dużo zdrowia, bo obie strony w żaden sposób nie mogą dojść do porozumienia.

Jeśli mają dzieci to sytuacja się komplikuje, bo często są one kartą przetargową. Rodzice nie myślą o dzieciach, ale o sobie i o tym, co mogą dzięki temu zyskać. Skoro się rozwodzą i u jednego z nich zostają dzieci to drugie ma płacić alimenty. Tutaj również jest walka, bo, mimo że dzieci są wspólne to nikt na nie płacić nie chce. Nie bez przyczyny w Polsce zadłużenie wynikające z niepłacenia alimentów sięga kilkudziesięciu miliardów złotych.

To ogromna suma pieniędzy, ale mimo gróźb więzienia nic to nie daje. Walka jest zaciekła i do samego końca pomiędzy dwoma nie tak dawno kochającymi się osobami. To jednak nie wszystko, bo jeśli jest do podziału majątek jak samochody, mieszkania czy domy to wtedy jest jeszcze trudniej. Tym bardziej trudno jest osobom, które mają kredyty hipoteczny. Ogólnie sytuacja jest skomplikowana i można byłoby powiedzieć, że trzeba się zastanowić nad tym czy brać ślub, ale to się dobrze mówi, a o wiele gorzej wykonuje. Mało, kto w dniu ślubu zakłada rozwód, dlatego nie myślimy o tym i nie podpisujemy intercyzy. Gdyby ten dokument był podpisany to wszystko byłoby o wiele łatwiejsze.

Zgłaszamy się do adwokata rodzinnego

Zanim zaczniemy o coś walczyć to trzeba się zgłosić do adwokata rodzinnego, który może nam pomóc. Taka osoba powie nam, co nam daje założenie sprawy w sądzie i jak to ma wyglądać. Nie wszystko się udaje od razu i nie wszystko ma sens, dlatego trzeba to będzie sprawdzić u kogoś, kto w tym siedzi, na co dzień i wtedy problemów nie będziemy mieć. Pomoc w sprawach rodzinnych możemy uzyskać przez stronę http://kancelariamistewicz.com.pl/sprawy-cywilne/podzial-majatku-wspolnego/. Tutaj znajduje się wszystko, co jest nam potrzebne. Mamy opisane sprawy rodzinne i możemy skontaktować się z adwokatem do tych spraw.