Jednoosobowa firma w UK

Wiele osób, które jadą do UK na początku pracuje u kogoś. Widzą jak to wygląda, są coraz bardziej odważni, bo obyli się z krajem, który do tej pory było dla nich obcy. Wtedy dochodzą do wniosku, że można byłoby założy własną firmę.

To bardzo dobre rozwiązanie, ale oczywiście trzeba wiedzieć jak się za to zabrać. W UK prawo jest inne niż w Polsce. Można powiedzieć, że jest bardziej dostosowane do potrzeb obywatel. U nas jest z tym znacznie gorzej i nic nie wskakuje na to żeby miało się coś zmienić.

Wygląda to tak, że prowadzimy sobie firmę bez jej rejestracji. To nasz okres próbny, a zatem przez trzy miesiące możemy na spokojnie sobie próbować czy to jest coś dla nas czy nie. Nie ma znaczenia czy to sklep internetowy czy mała firma piekąca chleb. Można to zrobić, ale trzeba zapisywać ile zarobiliśmy, jakie mamy wydatki. Po co nam to wszystko? Po okresie próbnym zgłaszamy się z tym do urzędu skarbowego.

Tam sprawdzą ile udało nam się zarobić i określają nas do progu podatkowego. Wtedy wiemy ile będziemy płacić podatku. Ciekawostką jest to, że te trzy poprzednie miesiące nie są objęte żadnymi składkami i podatkiem. To, co zarobiliśmy jest nasze i nikt nam tego nie zabierze. To właśnie jest demokracja, której w Polsce cały czas brakuje, a szkoda, bo więcej osób próbowałoby swoich sił.

Jak prowadzić księgowość?

Można to zrobić samodzielnie, ale jeśli boimy się, że popełnimy jakiś błąd i urząd będzie miał do nas pretensje to nie pozostaje nam nic innego jak zgłosić się do firmy księgowej. Taka firma zatrudnia Polaków, dlatego na spokojnie się z nimi dogadamy i wytłumaczą nam jak prowadzić księgować lub ewentualnie w naszym imieniu będą mogli się wszystkim zajmować.

Oni się naprawdę na tym bardzo dobrze znają, dlatego są w stanie nam pomoc i dlatego im wcześniej się do nich zgłosimy tym lepiej będzie dla nas. Pomoc firmy księgowej mamy na stronie biuro podatkowe Londyn. Warto zapisać do nich numer telefonu i wtedy, kiedy będzie nam pomoc potrzebna to będziemy wiedzieli, do kogo należy się zgłosić.