Dlaczego sprzedaż w modelu dropshipping cieszy się popularnością?

Sprzedaż online to w XXI wieku swego rodzaju standard. Dowodem na to jest chociażby to, że dziś trudno wymienić branżę, która nie sprzedaje przez interent. Niemniej jednak, branża e-commerce, jest dość młoda, w związku z czym ciągle i intensywnie rozwija się, dlatego obecnie coraz bardziej popularna staje się sprzedaż w modelu dropshipping, który jest chyba najbardziej bezpiecznym sposobem wejście w świat e-biznesu. Zatem czym on jest i jak go wdrożyć u siebie?

Dropshipping – co to takiego? 

Dropshipping to model logistyczny w sprzedaży, gdzie hurtownia lub producent obsługuje procesy związane z pakowaniem oraz wysyłką towaru. Sprzedający z kolei ma za zadanie promować towary, które wybrał z danej hurtowni. Jego zadaniem jest także obsługa klientów. Rozwiązanie to ma dużo zalet, szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w e-handlu. 

Sprzedaż w modelu dropshipping – zalety 

– niewielki wkład finansowy, a co za tym małe ryzyko ewentualnych niepowodzeń;

– łatwość w poszerzaniu asortymentu bez dodatkowego wkładu finansowego. Nie musisz inwestować od razu w towar, aby mieć więcej produktów w swoim e-sklepie.

– brak konieczności posiadania magazynu. Cała logistyka związana z zamówieniem jest po stronie hurtowni, w tym też przechowywanie i magazynowanie towaru.

Dropshipping – jak wybrać hurtownię?

Aby sprzedaż w modelu dropshipping była efektywna, trzeba wybrać odpowiednią hurtownie. Jak to zrobić dobrze? Na pewno warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak warunki reklamacji i zwrotów, centy towarów, formy dostawy i czy hurtowania narzuca minimalną kwotę zamówienia. 

Ponadto, warto sprawdzić, czy np. za udostępnione zdjęcia towaru trzeba dodatkowo płacić oraz czy system danej hurtowni można integrować z systemami wsparcia sprzedaży np. tych oferowanych przez Apilo (daw.ErpBox) – sprawdź więcej. Te wszystkie czynniki mają wpływ na to, ile ostatecznie pieniędzy wyląduje w naszej kieszeni. Oczywiście, musisz także bardzo dokładnie przeczytać wszystkie warunki współpracy, zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę z hurtownią.

Gdy już masz te wszystkie formalności możesz zacząć działać i cieszyć się z dochodowego biznesu w prostym modelu sprzedażowym.