Czy można powstrzymać łysienie i wypadanie włosów?

Wypadanie włosów i łysienie to coraz większy problem w naszym społeczeństwie.

Niektórzy próbują to ukryć, a niektórzy nie mają nic przeciwko temu, golą głowy i dumnie pokazują światu swoją łysinę. Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do wypadania włosów. Najczęstsze są historia rodzinna i predyspozycje genetyczne. Jeśli twoja rodzina ma historię wypadania włosów i łysienia, z pewnością możesz również mieć problemy z wypadaniem włosów.

Czy można powstrzymać łysienie i wypadanie włosów?

Czy warto zdecydować się na transplantację włosów za granicą

Niektóre inne przyczyny wypadania włosów to złe nawyki żywieniowe, zażywanie leków, stres, choroby, nieprawidłowo wykonane zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. Stres i wypadanie włosów są często ściśle powiązane, ponieważ długotrwały stres powoduje nadmierne wypadanie włosów i zaburza ich naturalny wzrost. Wiele schorzeń również prowadzi do problemów z wypadaniem włosów, takich jak choroby tarczycy, skóry głowy, łuszczyca, zażywanie antybiotyków czy pigułek antykoncepcyjnych.

Aby ograniczyć problem wypadania włosów i łysienia, w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele skutecznych rozwiązań. Zabiegi na wypadanie włosów są głównie klasyfikowane jako chirurgiczne lub niechirurgiczne. Metody niechirurgiczne są opłacalne i zapewniają tymczasowe rozwiązania problemu wypadania włosów, są również w większości nieinwazyjne, obejmuje to peruki, treski, kosmetyki i przedłużanie włosów. Jednak jedynym trwałym rozwiązaniem jest zabieg transplantacji włosów.

Presja społeczeństwa, że mężczyźni powinni mieć zdrowe i gęste włosy, wzrosła z biegiem czasu, co doprowadziło do powstania wielu metod leczenia łysienia, takich jak przeszczep włosów. Wraz z postępem technologii w kosmetyce cały proces transplantacji włosów został wiele lat temu zmodernizowany. Również transplantacja włosów za granicą jest teraz całkowicie bezbolesną i skuteczną metodą, a ostateczny odrost włosów również wygląda całkowicie naturalnie. Nowo wszczepione mieszki włosowe potrzebują jednak trochę czasu, aby zakorzenić się i wyprodukować nowe włosy, jednak po kilku miesiącach można się spodziewać zagęszczenia fryzury.