Cały proces nakładania wosku na lakier zaczynamy od umycia samochodu. To musi być bardzo dokładnie umycie, bo tylko wtedy będą z tego efekty. Oznacza to, że zmywamy wszelakie zabrudzenia, które na karoserii występują.
Jeśli widzimy, że jest tam jakiś brud trudny do usunięcia to trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie środki chemiczne. Jeśli samochód jest umyty to musimy go dokładnie wysuszyć. Nie może mieć zacieków czy ciemnych plam. Tylko całkowicie wysuszony i gotowy do nakładania wosku samochód można będzie dalej przygotować. Temperatura otoczenia ma znaczenie, dlatego samochód ma stać w cieniu. Nagrzana blacha nie oznacza dla nas nic dobitego i wosk nam spłynie nie pozostawiając żadnej powierzchni ochronnej.
Co mamy robić dalej, żeby uzyskać efekt?
Wosk nakładamy nie na całą powierzchnie, ale na wybrane fragmenty. Mogą to być drzwi albo maska. Nakładamy i zanim dojdziemy do końca wosk można polerować. Jeśli zaczniemy nakładać wosk na zbyt wiele elementów to zanim dojdziemy do polerowania to wosk zaschnie i trzeba będzie go usuwać. Powoli polerujemy aż zobaczymy, że jest z tego bardzo dobry efekt. Wtedy wiemy, że wszystko wykonywaliśmy bardzo dobrze. Im więcej pracy, czasu i serca w to włożymy tym lepszą ochronę na lakierze uda się stworzyć. To przełoży się na ładniej wyglądający lakier, ale również zabezpieczony przed chemią czy zarysowaniami. Musimy również pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać bardzo dobre efekty to nie pozostaje nam nic innego jak zastosować droższy i lepszy wosk. Wtedy efekt utrzyma się znacznie dłużej i będziemy z niego bardziej zadowoleni. W Internecie można znaleźć dokładnie instrukcje o tym jak woskować samochód. Wszystko jest tam opisane krok po korku. Warto z takimi informacjami się zapoznać. Znajdują się na stronie https://detailingstore.pl/blog/porady/jak-prawidlowo-nakladac-wosk-na-lakier-auta. Jedyne, co trzeba zrobić to przeczyta zawarte tam informacje i nic nie robić po swojemu tylko postępować zgodnie z instrukcją, jaka się tam dla nas znajduje.