Specjalistyczna odzież ochronna dla pracowników

Na wielu różnych stanowiskach pracy należy zachować środki ostrożności, w niektórych przypadkach mogą istnieć różnego rodzaju zagrożenia.

Dlatego też pracodawca zaopatruje pracowników w odpowiednią odzież ochronną. Najczęściej będą to oczywiście rękawice przystosowane do charakteru wykonywanej pracy, często także dostarcza spodnie, koszule różnego rodzaju bluzy robocze. Najczęściej ubrania robocze będą wymagane w przypadku pracy na różnych stanowiskach produkcyjnych.

Specjalistyczna odzież ochronna dla pracowników

Wytrzymała odzież ochronna

Oczywiście warto zwrócić uwagę iż odzież tego rodzaju musi być wytrzymała, często do produkcji wykorzystywane są odpowiednio mocne nici, czasem także nie wykorzystuje się podwójne przeszycia. Dzięki czemu można zapewnić odpowiednią wytrzymałość wszystkich elementów ubrania, kieszeni czy szlufek. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż powinna być to odzież w miarę możliwości przylegające do ciała, w przypadku pracy przy tokarkach, obrabiarkach wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z elementami tocznymi powinniśmy zwrócić uwagę aby nie nastąpiło zagrożenie wciągnięcia ubrania przez maszynę.

Z pewnością ważne są także odpowiednie buty, wszędzie tam gdzie będziemy mieli do czynienia z różnego rodzaju opiłkami, zagrożeniem różnego rodzaju cieczami można z pewnością wykorzystać odpowiednie obuwie, będzie ono posiadało odpowiednie podeszwy. W tym przypadku możemy także zakupić buty z podeszwami wzmocnionymi, które uniemożliwiają przebicie, Najczęściej jest to specjalna metalowa wkładka umieszczona w podeszwie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju buty często posiadają także specjalne wzmocnione noski które zapobiegają zgnieceniu palców.

Firmy które chcą wyposażyć swoich pracowników tego rodzaju ubrania mogą zwrócić uwagę na ofertę firmy portwest jest to uznany producent odzieży roboczej, firmach działa na rynku od 1904 roku, w ofercie znajdziemy wysokiej jakości kombinezony, bluzy, kurtki, spodnie, buty. Oczywiście firma oferuje także różnego rodzaju środki zabezpieczające takie jak gogle, kaski czy też różnego rodzaju elementy odblaskowe które możemy umieścić na odzieży.