Solidne drzwi wejściowe do domu

Drzwi wewnętrzne do naszego domu mogą różnić się pod wieloma względami, dlatego też powinniśmy poznać ich rodzaje, tak aby można było wybrać odpowiedni model dla naszego domu czy też mieszkania.

Zasadniczy podział to drzwi drewniane lub też wykonane ze specjalnej płyty, wówczas drzwi z drewna będą posiadały impregnację oraz lakierowanie, natomiast drzwi wykonane z płyty będą posiadały okleiny, jest to zasadnicza różnica, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny drzwi, na który z pewnością będziemy zwracali uwagę. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę na szerokość oraz wysokość drzwi wewnętrznych, które to wielkości zazwyczaj są standardowe dla wszystkich rodzajów drzwi.

Solidne drzwi wejściowe do domu

Odpowiednie drzwi wewnętrzne do naszego domu

W przypadku kiedy budujemy dom, warto zwrócić uwagę iż w projekcie będziemy mieli określone standardowe szerokości drzwi, ekipa budowlana trzymając się wytycznych z pewnością wykona otwór odpowiedni do montażu danych drzwi wewnętrznych. Należy jednak pamiętać iż mogą się różnić szerokością mogą być te drzwi o szerokości standardowej, najczęściej 80 cm ale także drzwi 60 czy też 70 cm szerokości, w zależności od tego jakie drzwi wewnętrzne będą najlepiej pasowały do naszych pomieszczeń. Warto jednak zwrócić uwagę aby starać się wybierać szersze drzwi, z pewnością będzie to dobry pomysł jeżeli będziemy meblowali nasze mieszkanie czy też nasz dom.

Z pewnością szerszy otwór drzwiowy, pozwoli na łatwiejsze wniesienie przykładowo dużej sofy czy też kanapy, powinniśmy montować drzwi w całości bez podcinania. Jeżeli jest taka możliwość lepiej wykonać większy otwór drzwiowy czy też podczas remontu powiększyć stare otwory w naszym mieszkaniu tak aby nie docinać drzwi, co może w pewnym stopniu zmniejszyć ich wytrzymałość. Oczywiście większość drzwi wewnętrznych posiada grubsze wzmocnienie u dołu, dzięki czemu nawet po podcięciu nadal będą wytrzymałe.

Jeżeli chcemy aby nasze drzwi wewnętrzne przez długie lata wyglądały jak nowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich powłokę. Warto zwrócić uwagę że w tym przypadku odnowienie drzwi wykonanych z płyty może być niemożliwe, po zniszczeniu okleiny, ponowne nałożenie może być dość kosztowne. W przypadku drzwi drewnianych możemy je odnowić, jeżeli dany kolor nam nie odpowiada, będziemy mogli kolor zmienić, pomalować na kolor który będzie najbardziej nam odpowiadał.