Skąd wzięła się popularność dzisiejszych perfum?

Na długo przed powstaniem mydeł i podstaw higieny osobistej wynaleziono perfumy, które niewątpliwie miały zamaskować wiele nieprzyjemnych zapachów.

Egipcjanie byli pionierami przemysłu perfumeryjnego, i już wiele setek lat przed naszą erą perfumy stały się podstawą codziennych rytuałów zarówno religijnych, jak i buduarowych, przy czym ten ostatni występował najczęściej w komnatach faraonów, ponieważ pachnidła były drogie i nie stać było na ich zakup zwykłych ludzi. To właśnie Egipcjanie jako pierwsi opracowali metody pozyskiwania i przetwarzania zapachów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Skąd wzięła się popularność dzisiejszych perfum?

Kultowe damskie perfumy Si marki Armani

Popularność perfum do użytku osobistego zaczęła się w starożytnej Grecji i Rzymie, a używali ich głównie bogaci mieszkańcy, i to w ogromnych ilościach. Uważano, że piękny zapach czyni ludzi mądrzejszymi, leczy choroby i zapewnia przychylność bogów. Następnie przemysł perfumeryjny rozkwitł we Francji po roku 1600, gdzie coraz to nowe mieszanki zapachów zwiększały popyt konsumentów, aż w końcu pojawiła się Eau de Cologne. Był to produkt polecany do skrapiania skóry i peruk, płukania ust, spożywania, a nawet dodawania do kąpieli. Jednak dopiero w XIX wieku Francja podbiła cały świat swoimi perfumami i wodami kolońskimi, zrodzonymi z nowych odkryć chemicznych i procesów produkcyjnych. To zrodziło kolejny przemysł butelkowania perfum, a projekty szklanych opakowań na pachnidła podniosły sztukę sprzedaży na nowy poziom. Na przykład w perfumach Si każda wersja zapachowa ma inny kolor butelki i zakrętki, ale ich kształt pozostaje taki sam.

XX wiek przyniósł pojawienie się syntetycznych materiałów zapachowych, które umożliwiły stworzenie wielu tysięcy zapachów w krótkim czasie i w łatwy sposób. Dlatego dzisiaj możemy wybierać perfumy, wody toaletowe i wody kolońskie spośród niezliczonych rodzajów i marek zapachów, które zachwycą zmysły, zainspirują i dopełniają każdą osobowość zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Również perfumy Si od marki Armani możemy zakupić w wielu różnych wersjach zapachowych, zarówno w wersji klasycznej, jak i intensywniejszej Si Passione, lub delikatniejszej jako woda toaletowa.

Od momentu powstania damskie perfumy Si od Giorgio Armani cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Jest to zapach idealny dla kobiet zmysłowych, wyzwolonych, zdecydowanych i pewnych siebie.