Pomoc w windykacji długów firmy

Osoby które od lat prowadzą własne firmy, wiedzą że czasem kontrahenci opóźniają się z płatnościami, najczęściej są to małe opóźnienia, na które nie zawsze zwracamy uwagę, przyzwyczajamy się do tego że niekiedy mogą wyniknąć pewne opóźnienia, czasem niezależne od naszego kontrahenta, mogą być to różnego rodzaju wypadki losowe.

Niekiedy także kontrahent wcześniej nas informuję, że ma problemy z płynnością finansową, jednak jest skłonny oczywiście uregulować wszystkie płatności, wówczas możemy poczekać dłużej na płatność, wiemy że zostanie ona uregulowana w późniejszym terminie. Czasem także może zdarzyć się sytuacja kiedy nasz kontrahent również nie otrzymuje płatności z innych podmiotów, tworzy się wówczas pewnego rodzaju łańcuszek zaległości, sytuacji w których nie otrzymamy pieniędzy na czas może być wiele, jednak w wielu wypadkach są to w pewnym sensie uzasadnione opóźnienia, na które się godzimy. Jeżeli jednak zauważamy że osoba która miała zapłacić za fakturę nie kontaktuje się z nami, nie płaci w terminie, wówczas możemy podejrzewać że mamy do czynienia z osobą nieuczciwą. W tym wypadku możemy podjąć kroki windykacyjne, możemy skierować sprawę do sądu, możemy także wynająć prywatną firmę windykacyjną. W wielu wypadkach pierwsze pismo od firmy windykacyjnej, powoduje już że nieuczciwy kontrahent decyduje się na spłatę długu, mając na uwadze fakt iż w przypadku nie spłacenia długu, mogą powstać dodatkowe koszty, odsetki, koszty związane, postępowaniem sądowym, wówczas windykacja jest dość skuteczna. Pomoc w windykacji długów firmy

Zatem firma windykacyjna nie zawsze musi przeprowadzać całego przebiegu czynności windykacyjnych.

W tym przypadku udostępniamy w firmie nasze dokumenty, umowę z kontrahentem w której zapisane są wszystkie warunki współpracy, także fakturę z datą i terminem płatności. Mając te dokumenty, na tej podstawie firma windykacyjna może podjąć skuteczną próbę odzyskanie naszych należności. Warto pamiętać że firmy windykacyjne prowadzą obecnie także skuteczne odzyskiwanie długów na terenie całej Unii Europejskiej, zatem dłużnicy którzy przebywają za granicą, również spłacą należności.