Chwosty w biżuterii

Chwosty w świecie biżuterii posiadają bardzo długie tradycyjne sięgające XIII oraz XIV wieku. Dominowały w strojach szlacheckich, a także chętnie do ubogacenia bardziej standardowych strojów.

Ze względu na nieograniczone zestawienia kolorystyczne chwosty stanowiły wręcz podstawowy dodatek do garderoby. Co się zmieniło w obecnej modzie? Chwosty powoli wracają do łask klientów ze względu na możliwość ciekawego rozszerzenia biżuterii o nowe pomysły. Chwost to po prostu inna nazwa dla frędzli zwisających luźno z naszyjników, czy innych dodatków do garderoby. Akurat chwosty dobiera się najczęściej do damskich bransoletek w stylu ludowym, minimalistycznych. Bardzo dobrze współgrają z kamieniami półszlachetnymi o bardziej optymistycznej charakterystyce energetycznej.

Chwosty można dopasować w wersji dłuższej lub krótszej w zależności od preferencji. Kobietom wysokim poleca się nieco krótsze chwosty, a niższym dłuższe ze względu na profil optymalizacji całej sylwetki. Dodatkowo warto ocenić wielkość bransoletki i nie narazić się tym samym na śmieszność. Chwosty świetnie konfigurują się z bransoletkami z naturalnych materiałów, mniej ze złotymi, czy srebrnymi. W niektórych przypadkach chwosty wprowadza się do torebek damskich, czy jako samodzielne, bardzo tanie wisiorki damskie. Racjonalne dopasowanie biżuterii jest możliwe przy zastosowaniu wysokiej klasy półproduktów. Nie musisz obecnie stawiać na najpopularniejsze marki biżuterii damskiej. Wystarczy przejrzeć katalogi rękodzieła, artystów amatorów, ale też uznanych mistrzów sztuki, aby znaleźć zupełnie nowy styl. W większości sklepów internetowych spotkasz chwosty w okuciach do przyjemnego montażu. W jaki sposób ocenić jakość asortymentu? Sprawdź, czy materiał zastosowany w chwoście rozchodzi się równomiernie i czy nie masz przypadkiem do czynienia ze słabymi zamocowaniami. Bardzo dobrze wyglądają chwosty szare, turkusowe, czarne, ponieważ pasują praktycznie do każdej stylizacji. Można nimi zastępować zwykłe kolczyki, wisiorki, a nawet broszki w wieczorowych stylizacjach, chociaż to już bardziej odważna praktyka. Chwosty można optymalizować pod kątem zastosowanych końcówek. Zawieszenia srebrne lub złote to absolutna klasyka. Kobiety doceniają wskazany dodatek w garderobie ze względu na elastyczne możliwości kształtowania wizerunku, na wiele kolorów chwostów do wyboru, na łatwe dopięcie do praktycznie dowolnej stylizacji.

Rynek półproduktów do tworzenia biżuterii proponuje najczęściej frędzle ozdobne w bardzo niskich cenach, w okolicach 3 złotych, co pozwala na mocne zróżnicowanie stylu. Oczywiście przy noszeniu takiej biżuterii warto zachować ostrożność. Chwosty lubią się zaplątać we włosy, czy przypadkiem wpaść do napoju, ale poza tym świetnie wyglądają i rzucają się z daleka. Są jeszcze rzadko stosowane przez kobiety w średnim wieku, jednak w młodzieżowych stylizacjach takie rozwiązanie widać coraz częściej, chociażby na zwykłych rzemykach. Połączenie prostego rzemyka z ciekawymi chwostami to szansa na wyprodukowanie bardzo taniej, a jednocześnie jakościowej biżuterii praktycznie w kilka chwil, bez dużych wymagań technicznych. Biżuteria damska nie musi charakteryzować się przesadzeniem, ogromnym luksusem. Często wystarczy po prostu dobry pomysł na zbudowanie czegoś oryginalnego. Coraz więcej klientów sklepów z biżuterią nie widzi dla siebie dobrych projektów, co pozwala na rozwój branży półfabrykatów do samodzielnego projektowania dodatków do garderoby. To ciekawe, modne uzupełnienie zdobywające uznanie w kręgach młodzieżowych.

Chwost to jeden z ciekawszych dodatków występujących w świecie biżuterii damskiej, ale czasami również męskiej. Jest tani do wymiany, więc w razie problemów technicznych bardzo szybko odepniesz uszkodzony element. Chwosty znajdziesz praktycznie w dowolnej konfiguracji kolorystycznej dopasowanej do indywidualnego wizerunku. Postaw na chwost, a zyskasz coś unikalnego, w bardzo modnym standardzie. Co myślisz o tej kategorii biżuterii damskiej?